Játékosaink az elmúlt 24 órában 38214 kvízt fejtettek, 88 labirintust jártak be és 1699 mérkőzést játszottak egymással.
Csatlakozz te is ehhez a közösséghez!
Kvízbajnokságok
www.kvizlabirintus.hu/gyik-kvizkupa
Minden párosnál meghatározunk egy ún. erőnyerőt. Amennyiben döntetlen lesz kettejük közt a két mérkőzés összesített végeredménye, az erőnyerő fog továbbjutni. A párosból az élvezheti ezt az előnyt, aki az utóbbi időben jobban szerepelt a bajnokságokban és kupákban, illetve a labirintus játékban is magasabb nehézségi szintnél tart. Az erőnyerőt az eredmény mögötti * jelöli.
MIért nem a csoporthelyezés dönt főleg ?
Az miért van, hogy utánam végzettek az első csoportba kerültek én meg maradtam a 2.ban?
Én szívesen cserélek Veled, viszonylag friss. 6*-os vagyok 2. bajnokságom és az 5. -ből ugrottam az 1. csoportba :D
Itt csak pofozózsák leszek.
de a csoportkörnek kellene lennie a mérvadónak inkább , nem? más tényezők meg döntetlennél lennének rangorolók..
Máshol egy osztállyal lehet feljebb menni vagy kiesni , itt akár 1. csoportból a 4. be eshetsz . vagy fordítva. Pedig azért egy 5. csoportot megnyerni kicsit más mint az 1.-ben utolsónak lenni.
A kupában az erőnyerőség megállapítására ugyanazt a listát használjuk, mint a mi a bajnokságokban csoportokba osztja a játékosokat. Ez a lista komplex, hatással van rá a nehézségi szint, az utóbbi időben játszott kvízek száma, a lejátszott vagy nem lejátszott bajnoki mérkőzések száma, a korábban lejátszott vagy nem lejátszott bajnoki mérkőzések száma, az aktuális bajnokságokban szerzett pontok, helyezés, a bajnokságokban játszott mérkőzések győzelmi aránya, a megnyert bajnoki mérkőzések száma, a küzdőtéren, más játékosok ellen elért győzelmek aránya is. Persze ezek a leírtak nem egyformán nyomnak a latban, hanem mindegyik a neki megfelelő súlyozással.
Lehet ilyen eset is: ha valaki alig fejt kvízkérdést az első kupaforduló végéig, de továbbjut, akkor lehetséges, hogy nem lesz erőnyerő a következő fordulóban, mert egyáltalán nem lehetünk biztosak abban, hogy ha neki adjuk a nagyobb esélyt a továbbjutásra, le fogja játszani a következő fordulóban is a mérkőzéseit.
Bár a pontozás a kvízbajnokságokban körülbelül ugyanúgy történik, ahogyan a csapatsportokban (labdarúgás, kézilabda, stb.), itt azonban nagy különbség, hogy bajnokságról-bajnokságra jönnek az új játékosok vagy lemorzsolódnak a régiek.
Ha nem a képességüknek megfelelően kerülnének a csoportokba a játékosok, akkor az utolsó csoportok tele lehetnének újonnan érkezett nagyon erős játékosokkal, akiknek akár jó pár hónapig is eltarthatna, míg feljutnának a képességeiknek megfelelő csoportba, s közben elvennék azok kedvét a játéktól, akik velük egy csoportban, ezzel az aránytalanul erős játékossal összekerülnének.
Mivel jönnek-mennek bajnokságról bajnokságra a különböző tudású játékosok (mint az előzőekben leírtam), ez nem járható út.
Úgy véljük, egy-egy csoport stabil tagjai számára is jobb érzés időnként más játékosokkal is összekerülni, mint hónapról-hónapra ugyanazokkal. (Most akár 5-6 játékos is kicserélődhet az elit csoportban egy új bajnokság kezdetekor.)