Játékosaink az elmúlt 24 órában 45614 kvízt fejtettek, 114 labirintust jártak be és 1803 mérkőzést játszottak egymással.
Csatlakozz te is ehhez a közösséghez!

Sport kvízkérdések

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

Sport témájú kvízek - 36. oldal

Hányszoros olimpiai bajnok Schmitt Pál, Magyarország korábbi köztársasági elnöke?

Melyik sportágban szerezte olimpiai aranyérmeit Schmitt Pál, Magyarország korábbi köztársasági elnöke?

Mi volt Franz Beckenbauer beceneve?

Hol játszották a legendás mérkőzést, ahol a magyar labdarúgó válogatott 6:3-ra győzte le az angolokat?

Melyik labdarúgót becézték Szőke Sziklának?

Milyen sportot űzött profi szinten Ryan Sweeting, Kaley Cuoco színésznő első férje?

Hány éves volt Milák Kristóf, amikor Michael Phelps megúszta azt a világrekordot, melyet a magyar sportoló megdöntött a tokiói olimpián?

Hány perc lehet a szabadon választott gyakorlatok bemutatása a műkorcsolyában a nőknél?

Melyik évben engedélyezték a női sportolók részvételét a modern olimpiai játékokon?

Milyen pályát alakíttatott ki Barack Obama elnök a Fehér Ház területén, ami korábban még nem volt?

Melyik közszolgálati tévécsatorna sugároz egész nap sportműsorokat?

Melyik az egyetlen olyan olasz focicsapat, amely megalakulása óta minden évben az élvonalbeli bajnokságban szerepel?

Milyen versenyéről lett nemzetközileg híres a cseh Pardubice, melyet először 1874-ben rendeztek meg?

Hol található az egyes rajtrács egy kör futópályán?

Hányadik helyezésig tartották nyilván a versenyzők által elért eredményeket az ókori stadionfutásban?

Milyen sportágban versenyzett Koroibosz, az első olyan versenyző, akinek nevét az ókori olimpiai játékokon feljegyezték?

Az ókori olümpiai játékok megkezdése előtt a versenyzőknek meg kellett esküdniük, hogy bizonyos ideje már edzésben vannak. Legalább hány hónapot kellett vallaniuk?

Magyar szempontból a legsikeresebb olimpia az 1952-es volt. Hány érmet nyertünk ekkor?

Magyar szempontból a legsikeresebb olimpia az 1952-es volt. Hányadik helyen végeztünk ekkor az országok éremtáblázatán?

Az 1908-as nyári olimpia volt az eddigi leghosszabb. Hány napig tartott?

Az 1932-es Los Angeles-i olimpia volt az eddigi legrövidebb a sporttörténelemben. Hány napig tartott?

1985. május 29-én a brüsszeli Heysel stadionban a szurkolók közt kitört tömegverekedés következtében ledőlt egy fal, 39 ember halálát okozva ezzel. A BEK döntőt ennek ellenére lejátszották. Melyik két csapat játszott ekkor?

1958. február 6-án a felszállópályán egy kerítésnek szaladt és kigyulladt a Manchester United labdarúgóit szállító repülőgép. A csapat hány tagja halt meg a katasztrófában?

Melyik labdarúgó versenysorozat nyertesei kapták meg régebben a Rimet-kupa nevű vándorserleget?

Melyik évig kellett várni, hogy Magyarország megszerezze az első aranyérmét a téli olimpiákon?

Milyen színnel jelölik az átmeneti esőgumit a Forma-1-ben?