«
»

Játékosaink az elmúlt 24 órában 17181 kvízt fejtettek, 48 labirintust jártak be és 754 mérkőzést játszottak egymással.
Csatlakozz te is ehhez a közösséghez!

Kezdőoldal » Kvízkérdések » Sport

Sport kvízkérdések

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

Sport témájú kvízek - 25. oldal

Minimum hány kilométernél hosszabb távra kell vállalkoznia annak az atlétának, akit ultrafutónak nevezünk?

Melyik évben golfoztak a Holdon először?

Melyik országból indult a nyúlugratás sportja?

Milyen kocsmában találták fel a lábujj-szkandert?

Melyik országból ered a tevebirkózás sportja?

Milyen jellegű sport a kolumbiai tejo?

Igaz-e, hogy Sebastian Vettel világbajnoki győzelmeit megszakítás nélkül, négy egymást követő évben szerezte?

Hol található Lázár Vilmos és Zoltán, fogathajtó világbajnokok lovasparkja?

Melyik sportág statisztikáival foglalkozik az IFFHS?

Hol rendezték meg Magyarországon az első, hivatalos vízilabda mérkőzést?

Melyik évben lett Kronberger Lili a hazai sporttörténelemben elsőként világbajnoki aranyérmes?

Milyen sportot űzhetünk a Nemzeti Edzésközpontban?

Melyik évben rendeztek először lóversenyt Pesten?

2020-ban a koronavírus-járvány miatt csak késve tudott elindulni a Forma-1. A szokásos március helyett, melyik hónapban rendezték az első futamot?

Melyik sportágban hatásos mozdulatsor az RKO?

Melyik vízi sport űzői használnak orrcsipeszt?

Melyik vízilabdázó hallgat a Dumi becenévre?

Melyik olimpiai bajnok úszónőt becézte a sajtó Pillangókisasszonynak?

Milyen anyagból készül a vízihokihoz használt korong?

Melyik vízilabda-kapus 2019-ben szállóigévé lett mondata volt a „Ma nem!”?

Hány éven át irányította edzőként Alex Ferguson a Manchester United focicsapatot (lefelé kerekítve)?

Melyik országban van a Vendée Globe Föld-körüli vitorlásverseny induló és célállomása?

1992-ben Fa Nándor is elindult a Vendée Globe Föld körüli vitorlásversenyen. Hányadik helyen ért célba?

Hány játékos alkot egy röplabda csapatot?

Melyik két angliai egyetem közt rendeznek evezősversenyt rendszeresen, 1829 óta?

Mi a magyar neve annak a sportnak, amelyet külföldön bandy-nek hívnak?