Játékosaink az elmúlt 24 órában 34437 kvízt fejtettek, 80 labirintust jártak be és 1718 mérkőzést játszottak egymással.
Csatlakozz te is ehhez a közösséghez!
Hibás kérdések
>>Mit „árul” a Kristóf téri díszes ivókút tetején álló lány szobor?<<
Javasolom ezt és az esetleges hasonló kérdéseket is ilyeténképpen bővíteni "a budapesti" - még ha talán nincs is több Kristóf tér Magyarországon...
Kérdés régebben: "Utóérő-e az ananász?"
Jó válasz: nem.
Kérdés ma: "Igaz-e, hogy az ananász a zöldjével lefelé elhelyezve gyorsabban érik?" azaz utóérő...
Tudásomban biztos lévén magabiztosan kattintottam a nem-re. És koppantam, mert a jó válasz: igen.
Na, most akkor melyik, utóérő vagy sem? Teljesen
eltanácstalanodtam... 🍍 A különböző, neten olvasható cikkek is ellentmondásosak. (Igaz, nem végeztem mélyreható kutatást, hogy kiderítsem az igazságot.) Az ilyen kérdések nem fair-ek, inkáb törölni kellene ezeket.
Egy cégigazgató átlagosan 45 telefonhívást kap egy nap. Hányszor hívják 3 hét alatt?
Nekem a kérdés alapján nem volt egyértelmű, hogy hétvégén is hívják, így 15 nappal számoltam, mint utólag kiderült 21 nappal kellett volna, ami matematikailag rendben van, viszont nekem nem logikus...
Ez a mondat számomra értelmetlen:
Melyik állatról terjedt el a pletyka, hogy egér csupán a három nyúlhoz képest Zelk Zoltán versében?
"Jaj, mekkora fejük, szájuk,
a medve egér hozzájuk!"
milyen születésű volt eredetileg Franz Kafka
valahogy már el kellene dönteni hogy cseh vagy osztrák mert ha az egyiket jelőlöm mindig a másik a jó válasz. Most osztrákot jelőltem persze hogy a másik volt jó, Küzdőtéren csehet jelőltem akkor az osztrák volt jó, kezdem unni nyuszika sapkáját.
Igen, csak nem jeleznek vissza.
Néha linkkel teszem be a kérdést, úgy szoktam visszanézni, hogy történt-e javítás. Hogy legalább legközelebb na hasaljak el ugyanazon a kérdésen, ha a "jó megoldás" volt a rossz.
Néhány hibát látok javítva, néhány nagyon durva viszont változatlanul bent szerepel.
Ahhhh, így már értem, és a verset is ismerem. Köszönöm!
Mondjuk lehetne egyértelműsíteni a kérdést, pl:
Melyik állat egér csupán a három nyúlhoz képest a pletyka szerint Zelk Zoltán versében?
„Mi a neve a legegyszerűbb véges mértani objektumnak?”
Helyesebb volna úgy fogalmazni, hogy: „Mi a neve a legegyszerűbb véges projektív síknak?”
Ha bármilyen véges mértani objektum szóba jöhet, akkor pl. a háromszög nyilván egyszerűbb a Fano-síknál, mert kevesebb pontból áll. Persze különböző objektumokat (pl. sík és síkidom) butaság volna összehasonlítani, épp ezért ajánlott javítani a kérdést.
Ki használja a dikics nevű eszközt? Asztalos, ács szintén használja hiába cipészkés a neve. Sajnos válaszok közt mindhárom szerepel, szükiteni kellene esetleg többválaszossá
tenni.
Milyen színű a sárkánygyümölcs belseje?
A válaszok között szerepel a rózsaszín és a fehér is. A fehéret mondja kizárólagos jó megoldásnak, de nem csak fehér belsejű sárkánygyümölcs van. Tudtommal van mély rózsaszín/lila belsejű is.
(Jó nyilván én vagyok a béna, hogy a rózsaszínen megakadt egyből a szemem, és nem olvastam el a maradék 6 választási lehetőséget, de ha igaznak vélhető, minek tenném.)
„Minek a képlete a C10H8?”
Helyesen: „Az alábbiak melyikének a képlete a C10H8?” Ugyanez az összegképlet tartozik pl. az azulénhoz is (a naftalin egy izomerje).
"Melyik ország fővárosa Bujumbura?"
ha jól tudom, már egyiké sem. Legalábbis Burundi fővárosa de jure Gitega. (Amikor pár éve olvasgattam erről, én is meglepődtem, mert amikor 2010 körül megismerkedtem a kevéssé ismert Warren Zevon még kevésbé ismert Bujumbura című dalával, még Bujumbura volt Burundi fővárosa)
De, hogy az afrikai fővárosok rajongóinak még egy kis érdekességgel szolgáljak (amin szintén meglepődtem nemrég): 2026 januárja óta már nem Malabo Egyenlítői-Guinea fővárosa, hanem Ciudad de la Paz. (milyen szép név!)